Дебатна Академія Дебати Заходи Періодика Галерея
Новини Партнери Посилання Форум Контакти
Дебатний календар   
 

Новини


Дебатна Академія » Новини

ПРИВIТАННЯ З ДНЕМ ДЕБАТЕРА ТА РIЧНИЦЕЮ ЗАСНУВАННЯ ДЕБАТНОЇ АКАДЕМIЇ

Цього року Україна вперше відзначає День Дебатера. І від імені всієї великої дебатної спільноти я вітаю усіх, хто відчувають причетність до дебатного руху та називають себе дебатерами.

День Дебатера має свої традиції. Рік тому, 27 травня делегати з усієї України проголосили створення Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Дебатна Академія», яка взяла на себе почесну місію – розвивати дебатний рух в Україні. І наразі ВМГО «Дебатна Академія» є єдиним представником інтересів молодих людей, які займаються дебатами, на регіональних та загальнонаціональному рівнях.

І зараз, після року діяльності, ми маємо перші результати. Було створено дебатні осередки у багатьох регіонах України, започатковано проведення Міжнародної літньої дебатної школи, Міжнародного дебатного турніру «FIRE», Всеукраїнського дебатного турніру «Серце Києва», розпочалася співпраця з Міністерством освіти та науки України щодо використання інтерактивно-освітньої методики дебати у формальній та неформальній освіті, яка мала своїм результатом проведення дебатних ліг у різних регіонах.

Нашим спільним досягненням було те, що за офіційними результатами всеукраїнського молодіжного рейтингу ВМГО “Дебатна Академія” визнана найкращою новоствореною молодіжною громадською організацією України.

Але найголовніше, що нам вдалося, так це популяризувати інтелектуально-творчу гру дебати, свідчення чого стало відродження постійно діючих дебатних клубів у середніх та вищих навчальних закладах. І тому зараз, дивлячись на успіхи наших дебатерів на міжнародних дебатних заходах, ми можемо з впевненістю сказати, що український дебатний рух вийшов на міжнародний рівень.

Але попереду ще багато роботи. Адже для нас дебати – це не просто інтелектуально-риторична гра або інтерактивно-освітня методика. Саме тому дебати об’єднали різних людей за віком, спеціальністю, вподобаннями та захопленнями. Адже ми переконані, що дебати як реалізація універсального принципу «правильна думка - правильне слово-правильна дія» дозволить виховати небайдуже покоління активних молодих людей із широким світоглядом та гострим критичним розумом, яке буде брати безпосередню участь у становленні незалежної та процвітаючої України.

     (зі звернення Олександри Матвійчук, Президента ВМГО «Дебатна Академія»)
Коментарі [21]