Дебатна Академія Дебати Заходи Періодика Галерея
Новини Партнери Посилання Форум Контакти
Дебатний календар   
 

Новини


Дебатна Академія » Новини

Заява щодо реформи вищої освіти

     Ми, громадянська кампанія «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» звертаємося до політичних та державних діячів, які планують здійснити реформу вищої освіти в Україні.
     Ми вимагаємо дотримання передвиборчих зобов’язань, з якими 5 політичних сил зайшли в український парламент.
     Ми нагадуємо, що зобов’язання всіх 5 політичних сил (Партія регіонів, Блок Литвина, Комуністична партія України, Блок Юлії Тимошенко та Наша Україна – Народна Самооборона) не суперечать одна одній, а, навпаки, є взаємодоповнюючими. Жодних суперечностей та протиріч у програмах партій, що входять до Верховної Ради України та сформували у ній більшість та меншість, не існує.
     Саме тому, ми вимагаємо дотримуватися програмних обіцянок, які давно вже є очікуваними в українському суспільстві та неодноразово озвучувалися політичними силами. Нагадаємо, що серед таких зобов’язань у сфері вищої освіти належать наступні:
     - збільшення доступу молоді до вищої освіти (ПР – 50% (а пропозиція В.Ф. Януковича – 75%) в усіх вищих навчальних закладах незалежно від форми власності повинні навчатися за рахунок держави; пропозиція Блоку Литвина – всі бакалаври повинні навчатися безкоштовно);
     - закріплення належного фінансування освіти (КПУ - виділення на освіту 10% коштів від валового внутрішнього продукту, на науку – 3%);
     - підвищення стипендії до рівня потреб людини (Блок Литвина - збільшення рівня стипендій до рівня середньої заробітної плати, а відмінникам навчання – подвійний розмір стипендій; БЮТ – стипендія на рівні прожиткового мінімуму);
     - оздоровлення студентської молоді (Блок Литвина – шляхом розгортання на державному рівні комплексу заходів, спрямованих проти алкоголізму та наркоманії; БЮТ – будівництва спортивних комплектів; ПР - запобігання СНІДу, туберкульозу, онкозахворюванням);
     - ринкове стимулювання зайнятості випускників (Блок Литвина - введення 20% квоти для молоді у всіх державних установах та органах влади; НУНС - створення програми заохочення працевлаштування у сільській місцевості (20% надбавка до аналогічної посади в місті, 20 тис. підйомні та житло за 3 роки контракту); ПР - при укладанні трудового договору в бюджетній сфері на 20 років - ключі від квартири з правом викупу).
     Ми застерігаємо політичні сили від провокування акцій протестів студентства, молоді, трудових колективів навчальних закладів тощо та від зради своїх передвиборчих програм.
     Ми, громадянська кампанія «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!», вимагаємо ініціювати тільки ті реформи, що випливають з реальних інтересів наших громадян і вимагаємо припинити ставити шокові експерименти на українській молоді. Ми очікуємо реальну реалізацію програми, з якою політики йшли на вибори і з якою здобували свою владу!
 Національний комітет Громадянської кампанії
«МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»

Прийнято на засіданні нацкомітету
22 лютого 2011 року

Коментарі [52]