Дебатна Академія Дебати Заходи Періодика Галерея
Новини Партнери Посилання Форум Контакти
Дебатний календар   
 

Новини


Дебатна Академія » Новини

Як українська делегація ВМГО «Дебатна Академія» у Вільнюс ходила

Близько 20 українських дебатерів вирішили відправитись землями країни, пращури якої більше 200 років ходили нашою, аби відвідати міжрегіональний семінар і турнір по британському формату парламентських дебатів «Кубок Жальгіріса», організований IDEA у Вільнюсі (Литва).

Старшим суддею міжнародного російськомовного турніру «Кубок Жальгіріса» став в.о. Президента ВМГО «Дебатна Академія» Боярський Назарій. Це вперше в історії дебатного руху український дебатер став старшим суддею міжнародного турніру, що проходить за межами України. З чим, користуючись нагодою, його і вітаємо! На відкритті Турніру Боярський Назарій привітав учасників заходу та наголосив, що найважливіші перемоги дебатер має здобувати над самим собою, а не над своїми опонентами.

Також до складу суддівської колегії і тренерського пулу запросили таких провідних дебатерів як Андрій Халецький з Білорусі, Ілля Андросов з Росії, а також знаних в Україні та поза її межами тренерів – Олександру Матвійчук та Кіру Шиманську. Загалом, у турнірі бере участь близько 15-ти суддів, чим забезпечено можливість такої бажаної практики як колегіальне суддівство.

Турнір, більш орієнтований на новачків, має значну й сильну методичну сторону. Особливо відзначився тренінг Олександри Матвійчук з риторики, який спеціально знімався для сайту IDEA . Також, учасники досі згадують майстерню по дебатних клубах, бо на ній було піднято важливі питання не лише про те, як вони мають функціонувати, а також про самоідентифікацію дебатерів та їх бачення розвитку дебатної спільноти в їх містах та регіонах. Даний тренінг просто зірвав аншлаг і його відвідали не лише дебатери, а й інші тренери та судді.

За словами Кіри Шиманської, «це знаково, що троє з п’яти тренерів представляють ВМГО «Дебатна Академія». Це говорить про міжнародне визнання проведеної в даних напрямках роботи організації протягом останніх років. Приємно, що разом з ВМГО «Дебатна Академія», світова дебатна спільнота визнає важливість не лише змагальної, а й навчальної складової турніру».

Приємно тішить не лише змістовна насиченість семінарів та якість тренінгів, які проводять також головні судді, а й погода в місті. Незважаючи на те, що Вільнюс обіцяв бути по-північному холодним та дощовим, позитивний настрій дебатерів підтримує тепле сонце та голосисті литовські пташки. Увесь турнір проходить у невимушеній та дружній атмосфері, якою можна завдячити голові оргкомітету Сергію Наумову та відібраній ним команді суддів та тренерів.

Феєричним був вечір-фуршет, на якому українська делегація виконала пісню «Червона рута», чим не лише оживила втомлених дебатерів, а й спровокувала подальші «ігрища», а саме навчила міжнародних учасників водити українські  хороводи, а також залучила до танцю навіть координатора проектів IDEA :)
Коментування цієї статті закрите.